O Matlab logu

MATLABlog powstaje we współpracy z firmą Oprogramowanie Naukowo - Techniczne, dystrybutorem oprogramowania MATLAB® w Polsce

Na stronach bloga można znaleźć przydatne informacje o środowisku MATLAB - o dostępnych narzędziach, dobrych praktykach programistycznych i ciekawostkach związanych z tym oprogramowaniem. Początkujący użytkownicy programu mogą zapoznać się z MATLAB Tutorial, na bieżąco aktualizowaną instrukcją obsługi.

Autor

Miłosz Augustyński
email: milosz.augustynski(małpa)matlablog.ont.com.pl

Z MATLABem po raz pierwszy zetknąłem się na pierwszym roku studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej. Program towarzyszył mi przez cały okres studiów i kiedy, w ramach pracy magisterskiej, opracowywałem algorytm kompresji obrazów w MATLABie, byłem przekonany, że naprawdę dobrze znam to środowisko. Gdy jakiś czas później przyszło mi zajmować się MATLABem zawodowo i dane mi było pracować jako inżynier aplikacji, inżynier wsparcia technicznego i w końcu jako trener, przekonałem się, jak niepełna była moja wiedza. Pomysł na bloga wziął się z przekonania, że wiele jest osób,  które "ucząc" się MATLABa robi to w nie całkiem właściwy sposób,  nie zdając sobie sprawy, że sporo problemów można rozwiązać dużo łatwiej i przyjemniej, jeśli pozna się właściwe techniki i dostępne w środowisku narzędzia.

(Visited 403 times, 1 visits today)